FAQ – Doświadczenia użytkowników

Poprawa komfortu użytkowania

W ostatnich latach doświadczenia użytkowników miały coraz większy wpływ na sukces stron internetowych. Szczególnie w ostatnich latach, ze względu na dużą liczbę urządzeń mobilnych, doświadczenia użytkowników z mobilnymi stronami internetowymi mają duże znaczenie. Doświadczenia użytkowników nie powinny być jednak mylone z użytecznością stron internetowych. Użyteczność jest tylko jednym z aspektów doświadczenia, jakie użytkownicy mogą mieć na stronie internetowej.

Co oznacza doświadczenie użytkownika?

Istnieje wiele innych czynników, które odgrywają rolę w doświadczeniach użytkowników i będą one miały duży wpływ na rankingi Google w nadchodzących latach. Na przykład, jednym z najważniejszych aspektów doświadczenia użytkownika na stronie internetowej jest możliwość dostosowania strony do różnych urządzeń. Ważnymi parametrami są również czas ładowania oraz oferta usługowa strony internetowej.

Czy doświadczenia użytkownika są mierzalne?

Odpowiedź brzmi: tak, ale! Obsługa użytkownika może być mierzona w dużym stopniu, ale subiektywne spojrzenie na poszczególne osoby odwiedzające stronę może być uchwycone tylko w ograniczonym zakresie. To właśnie tutaj należy stosować najnowocześniejsze technologie do oceny linii wzroku i innych czynników za pomocą kamer termowizyjnych. Czynniki czysto techniczne można stosunkowo łatwo zmierzyć. Ponadto, ukierunkowane ankiety mogą zapewnić dobry wgląd w doświadczenia użytkowników odwiedzających Twoją stronę internetową.

Które punkty są ważne?

Jedną z ważnych kwestii jest wartość dodana informacji oferowanych gościowi. Należy jednak uwzględnić również aspekty, na które można wpływać tylko pośrednio. Na przykład, piękno strony internetowej, które jest inaczej oceniane przez różnych odwiedzających. Bardzo ważnym aspektem dla pozytywnego doświadczenia użytkownika jest to, że strona jest tak łatwa w obsłudze i nawigacji, jak to tylko możliwe. Im szybciej gość znajdzie swój cel, tym większa jest jego przyjemność. Należy to wziąć pod uwagę już na etapie planowania przy tworzeniu nowej strony internetowej lub sklepu internetowego.

Doświadczenie użytkownika i optymalizacja wyszukiwarek

Odpowiedź brzmi: Na razie tylko mniejsza rola, ale w 2021 roku większa. Google ogłosił, że doświadczenie, jakie odwiedzający robią na stronach internetowych, od 2021 roku będzie oficjalnie uznawane za czynnik rankingu. Oznacza to, że powinien pan być dzisiaj odpowiednio przygotowany. Doradzamy naszym klientom, aby wdrożyli już aspekty techniczne. Ponadto należy zmierzyć długość pobytu, wskaźnik odbicia i przerwania na podstronach oraz, w razie potrzeby, skorygować niedociągnięcia.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com