Przydatne narzędzia do badania słów kluczowych

Tutaj znajdziesz kilka przydatnych narzędzi do efektywnego badania słów kluczowych.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner oferuje wiele funkcji związanych z efektywną analizą słów kluczowych i wyszukiwaniem słów kluczowych. Wcześniej dostępne bezpłatnie narzędzie może być używane tylko z w pełni skonfigurowanym kontem AdWords. Dotyczy to również sytuacji, gdy nie zamierzasz umieścić ogłoszenia AdWords. Niemniej jednak, warto założyć takie konto, ponieważ dostępnych jest wiele dodatkowych funkcji. Planer słów kluczowych można znaleźć na koncie Google Ads pod: Narzędzia i ustawienia w podkategorii Planowanie.
Za pomocą narzędzia słów kluczowych możesz zdefiniować swoje własne słowa kluczowe, jak również konkurentów pod lupą, co w każdym razie powinieneś zrobić. Korzystamy z tej funkcji, aby zdefiniować wiele słów kluczowych dla naszych klientów i wspólnie z nimi je koordynować.

Mit dem Keyword Tool können Sie sowohl eigene Keywords definieren, als auch Ihre Konkurrenten unter die Lupe nehmen, was man in jedem Fall auch tun sollte. Wir definieren mit dieser Funktion zahlreiche Keywords für unsere Kunden und stimmen sie zusammen mit ihnen ab.

Google Keyword Planner
Google Instant

Google Instant

Google instant jest częścią wyszukiwarki internetowej od 2010 roku, tak jak przeglądarka należy do komputera. Ta bardzo przydatna funkcja pozwala na określenie zapytania internetowego przed całkowitym wprowadzeniem szukanej frazy. Dzięki tej funkcji, w miarę jak użytkownik wchodzi w dane pojęcie, Google sugeruje wyszukiwanie terminów. Wyszukiwane hasło jest wstępnie wybierane przez Google, a użyteczne dodatkowe słowa kluczowe są włączane do sugestii.

Funkcja ta spowodowała nie tylko daleko idące zmiany w optymalizacji wyszukiwarek. Przyniosło to również poważne korekty w zakresie realizacji kampanii Google AdWords. Dzięki temu narzędziu zmieniło się zachowanie milionów użytkowników i wiele agencji musiało się dostosować.

Keywordtool.io

Naprawdę fantastyczne narzędzie do dobrego badania słów kluczowych jest oferowane przez stronę Keywordtool.io. Po wprowadzeniu słowa kluczowego, strona odrzuca do 750 propozycji słów kluczowych, które są mniej więcej związane z wprowadzonym słowem kluczowym. Oprócz lokalnych słów kluczowych, oferowane są również sugestie krajowe i międzynarodowe.

Soolve

Podobnie dobrze działa portal internetowy Soolve, który również wyrzuca wiele propozycji słów kluczowych, które są związane z wprowadzonym słowem kluczowym. Takie funkcje są szczególnie przydatne przy tworzeniu sklepów internetowych, ponieważ odpowiednie kategorie i filtry można bardzo wyraźnie określić. Narzędzie ma dostęp do najbardziej zróżnicowanych zasobów danych dużych portali internetowych i tym samym oferuje rzeczywistą wartość dodaną.

Soolve
Semager

Semager

Naprawdę praktycznym narzędziem jest również strona internetowa Seemagera. Dotyczy to zarówno określania własnych słów kluczowych, jak i słów kluczowych niekochanych konkurentów. Po wejściu na stronę internetową, portal internetowy wyrzuca masy słów kluczowych, które znajdują się na stronie internetowej dla konkretnego wyszukiwanego hasła. Możesz użyć tego narzędzia dla domeny głównej, jak również dla podstron lub podkategorii.

Ubersuggest

Ubersuggest

Kolejnym przydatnym narzędziem jest strona internetowa Ubersuggest. Za pomocą tego narzędzia możesz sprawdzić swoją własną stronę internetową, jak również strony internetowe konkurencji. To działa w kilku językach. Niektóre funkcje są dostępne za darmo. Ale jeśli chcesz zobaczyć więcej, powinieneś mieć ustawiony jeden z podstawowych dostępów.

Używamy wszystkich narzędzi i oprogramowania dla naszych klientów, które uważamy za przydatne. Oczywiście nie obywa się bez profesjonalnego oprogramowania głównych producentów, ale wierzymy, że nawet wolne narzędzia mogą zapewnić bardzo dobre rezultaty.