Reklama na Facebooku z trwałym sukcesem!

Reklamy na Facebooku muszą być wyrównane i zaplanowane długoterminowo. Pomożemy ci z tym!

Reklama na Facebooku dla małych i średnich przedsiębiorstw

Właściwa grupa docelowa jest najważniejszym punktem przy zamieszczaniu reklam na Facebooku.

Definicja grupy docelowej

Razem z Tobą znajdziemy odpowiednią grupę docelową i odpowiednio dopasujemy reklamy na Facebooku!

Stwórz stronę profilu na Facebooku

Zapewniamy Ci stronę firmową na Facebooku zgodnie z DSVGO

Specyfikacje techniczne

Zdjęcia i teksty wykonujemy zgodnie z danymi technicznymi Facebooka!

Sieć Facebook

Systematycznie rozbudowujemy Twoją własną sieć na Facebooku!

Formaty reklamowe na Facebooku

Dzięki naszemu doświadczeniu możemy doradzić Państwu przy wyborze odpowiedniego formatu reklamy na Facebooku!

Reklama wideo na Facebooku

Możemy również zrealizować reklamę wideo na Facebooku!

Reklama na Facebooku zwiększa świadomość Twojej firmy!

Zwiększaj poziom świadomości swojej małej lub średniej firmy!

  • Odwiedzający
  • Sprzedaż
  • Przyjaciele
  • Podoba mi się to

Reklamy na Facebooku wymagają średnioterminowego planowania i długoterminowej strategii

Reklama na Facebooku może być skuteczna tylko wtedy, gdy odbywa się w kilku krokach. Poniżej możesz przeczytać najważniejsze punkty!

Reklamy na Facebooku

Facebook, z prawie 2,5 miliarda użytkowników, jest jednym z gigantów w branży mediów społecznościowych. Reklama na Facebooku jest więc dla wielu firm dobrym instrumentem pozyskiwania klientów. Dotyczy to zarówno lokalnego obszaru działania firmy, jak i sprzedaży krajowej i międzynarodowej.  Ponieważ Facebook, podobnie jak Google, stale zmienia swoje własne algorytmy, nie należy podchodzić do strategii reklamowych na Facebooku bez przekonania.

Dla kogo jest odpowiednia reklama na Facebooku?

Dlaczego reklama na Facebooku czasami nie działa?

Powodem jest w wielu przypadkach błędna lub niewystarczająca definicja grupy docelowej. Definiując grupy docelowe na Facebooku, należy rozróżniać pomiędzy pozyskiwaniem na zimno a pozyskiwaniem istniejących klientów w “normalnej” sprzedaży. W tym przypadku, istniejący klienci to istniejące kontakty, fani, którzy oglądali filmy na Twoim profilu lub goście Twojego profilu na Facebooku. W skrócie: Znasz już firmę.

Wszyscy inni należą do obszaru zimnych zakupów. Każda firma, która aktywnie prowadzi rozmowy telefoniczne na zimno, może z pewnością potwierdzić, że jest to skomplikowany i kosztowny proces. Tak samo jest z Facebookiem. Różnica między Google Ads i Facebook Ads jest to, że Facebook Ads są pozornie bardziej osobiste. Przecież nie kupujesz wszystkiego przy drzwiach. Wiele firm nie docenia tego faktu i dlatego niektóre strategie nie sprawdzają się.

Więc jeśli chcesz odnieść sukces z reklamą na Facebooku, musisz zamienić wiele zimnych kontaktów w “przyjaciół” i nie wolno ci wpaść prosto w drzwi. Zanim pojawią się reklamy na Facebooku, należy najpierw być bardzo aktywnym na Facebooku.

Jak mogę pozyskać fanów na swoim profilu?

Jak wybrać właściwą grupę docelową?

Najpierw decydujesz, w jakich miejscach, regionach lub krajach powinny być umieszczone reklamy. Dla firm lokalnych, które działają tylko na terenie lokalnym, reklama ponadregionalna nie ma sensu. Inaczej jest w przypadku sklepów internetowych lub firm posiadających produkty o znaczeniu ponadregionalnym.

Musisz określić właściwą grupę wiekową. Zbyt duża rozpiętość nieuchronnie prowadzi do marnotrawstwa. Wraz z wiekiem, dochód zazwyczaj również wzrasta. Kolejna ważna sprawa. 18-latek z trudem zarezerwuje wymarzoną wycieczkę na Galapagos.

Wybór płci odgrywa również ważną rolę w wielu branżach. Przyjrzyj się własnej strukturze klientów, a następnie zdecyduj.

Jakie interesy trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chce się zdobyć nowych klientów.  Jeśli chcesz przyciągnąć użytkowników, którzy interesują się technologią, to powinieneś spróbować wziąć to pod uwagę. Na przykład, jeśli masz do czynienia z tworzeniem modeli. Z niektórych grup interesu można wyciągnąć wiele wniosków.

Definiowanie grup docelowych jest procesem ciągłym, ponieważ zawsze można znaleźć nowe potencjalne grupy docelowe, przeprowadzając własne badania na Facebooku. Dla słów kluczowych podróży można również znaleźć powiązane tematy, które z czasem mogą stać się interesujące.

Jaki jest techniczny aspekt reklam na Facebooku?
Reklamy na Facebooku

Dla kogo jest odpowiednia reklama na Facebooku?

Firmy powinny zadawać sobie przede wszystkim pytania: Czy reklamy na Facebooku pasują do mojej firmy?

Większość firm może odpowiedzieć na to pytanie “tak”, chyba że działają one w absolutnej niszy rynkowej. Przede wszystkim reklamy na Facebooku zapewniają większą liczbę odwiedzających w uprzednio zdefiniowanej grupie docelowej. Jeśli strona została wcześniej odpowiednio przygotowana, to większa liczba odwiedzających prowadzi do zwiększenia liczby kontaktów lub zapytań oraz wzrostu świadomości firmy. Jeśli podejdzie się do tego prawidłowo, można również tworzyć rozbudowane listy dystrybucji poczty, które są budowane do potencjalnej grupy zakupowej. Ponieważ wiele małych i średnich firm często nie wdraża prawidłowo reklamy na Facebooku, często tracą pieniądze, nie osiągając właściwej odpowiedzi.

Dlaczego reklama na Facebooku czasami nie działa?

Jak mogę pozyskać fanów na swoim profilu?

Posiadanie własnego bloga z wysokiej jakości tekstami i ciekawymi informacjami to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z firmą. Regularne podcasty i własne produkcje wideo są również ścieżkami, którymi należy podążać. Inną ścieżką są reklamy fanów na Facebooku. Tutaj zbierasz nowe kontakty, udostępniając bezpłatne informacje, pliki PDF lub inne rzeczy, które mogą przyciągnąć nowe osoby do Twojego profilu i strony internetowej.  Przy odrobinie wprawy możesz otrzymać subskrypcję newslettera lub prośbę o kontakt przy pierwszym kontakcie. Jeśli reklamujesz swoją stronę internetową, otrzymujesz również cenne treści bez wywierania presji na odwiedzającego. Zdjęcia i własne filmy są do tego idealne. Odwiedzający, którym pomagasz z informacjami, mogą wspomnieć o Twojej stronie internetowej na innych forach i w ten sposób przyciągnąć więcej odwiedzających.

Jeśli lista znajomych osiągnęła znaczny rozmiar w ciągu tygodni i miesięcy, reklamy na Facebooku pojawią się, które są przydatne do zdobycia. Dzięki nowym “przyjaciołom” możesz bardzo dobrze zdefiniować grupy docelowe, ponieważ znasz historię kontaktów. To działa jak z “prawdziwymi” przyjaciółmi. Jednego z nich poznałeś grając w piłkę nożną, drugiego w pubie itd.

Dzięki definicji grupy docelowej na Facebooku możesz teraz dokładnie kontrolować swoje reklamy i zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia kampanii. Tak zwane marnotrawstwo, czyli odwiedzający, którzy nie są zainteresowani Twoimi produktami lub usługami, mogą zostać zminimalizowane dzięki reklamie na Facebooku.

Jak wybrać właściwą grupę docelową?

Co należy rozważyć technicznie z reklamami na Facebooku?

Techniczne aspekty, które należy rozważyć z reklamami na Facebooku:

Wytyczne dotyczące zdjęć w reklamach na Facebooku są ustalane indywidualnie dla każdego formatu reklamy.

Facebook zaleca, aby obrazy miały rozmiar 1200 x 628 pikseli dla optymalnego oglądania. Minimalna szerokość i wysokość obrazów wynosi 600 pikseli. Jako format należy wybrać JPG lub PNG. Facebook pozwala na użycie 215 znaków w tekście i 25 znaków w nagłówku. Nie zapomnij o opisie linku składającym się z 30 znaków.

Jakie są formy reklamy na Facebooku?

Reklama wideo w formacie Facebook feed

Reklamy video feed na Facebooku pozwalają firmom na prowadzenie obszarów reklamowych marki lub przyciąganie interaktywnych użytkowników do własnej strony internetowej. Ze względu na niezwykle wysokie tempo wzrostu liczby kliknięć, format ten stał się bardzo ważny. Podczas korzystania z wideo należy zawsze wybierać najwyższą możliwą rozdzielczość. Facebook umożliwia przesłanie pliku o maksymalnej wielkości 4 GB. Długość filmu jest ograniczona do maksymalnie 240 minut. Optymalny współczynnik wielkości obrazu waha się pomiędzy 16:9 a 9:16 w proporcji. Jako format wideo należy wybrać mp4 lub Mov. Dozwolony tekst dla reklamy video feedu to 125 znaków, 25 znaków w tytule reklamy i 30 znaków w opisie linku. Powinieneś zawsze używać tego całkowicie. 

Reklamy na karuzeli na Facebooku

Klasyczne reklamy na Facebooku w prawej kolumnie

Klasyczne formaty reklam na Facebooku dla prawej kolumny są odpowiednie dla firm wszelkiego rodzaju, które chcą adresować reklamę na pulpicie do konkretnych grup docelowych. Podobnie jak Google AdWords, są one rozliczane według kosztu za kliknięcie. Szczegóły techniczne zaczynają się od rozdzielczości obrazu 1200 x 628 pikseli przy formatach obrazu JPG i PNG. Powinny być one edytowane w stosunku 9:16 do 16:9 w stosunku do strony. W tekście dozwolone jest maksymalnie 215 znaków, a w nagłówku 25 znaków. W opisie linku można umieścić do 30 znaków.

Tworzenie reklam wideo na portalu Facebook In-Stream

Facebook Instant Article Ads

Jeśli chcesz się reklamować na Facebooku na swojej stronie internetowej, nie ma możliwości obejścia błyskawicznych reklam artykułów. Jednakże, strona powinna mieć już pewną wielkość, w przeciwnym razie Google może ją odrzucić. Innym ważnym punktem dla Facebook Instant Article ads jest nawigacja na stronie internetowej. Nawigacja powinna być szybka i łatwa. Dokładne wymagania dotyczące ogłoszeń można znaleźć tutaj.

Ze względu na wymagania techniczne, należy stosować rozdzielczość 1200 x 628 pikseli zalecaną przez Facebook dla zdjęć. Minimum 600 x 600 pikseli nie powinno być podcięte, a zdjęcia powinny być dostępne w formacie JPG lub PNG. Podczas przesyłania filmów maksymalny rozmiar wynosi 4 GB, przy czym długość filmu nie może przekraczać 240 minut. Tekst natychmiastowego artykułu Ad jest ograniczony do 125 znaków i dla
Nagłówek nie może przekraczać 25 znaków. Tekst łącza do wyświetlania jest ograniczony do 30 znaków.

Reklamy na Facebooku dla rynku

Reklama na Facebooku w Audience Network

Sposób, w jaki reklamowane są reklamy na Facebooku, jest bardzo podobny do reklam Google Display Network. Wiąże się to z reklamą za pomocą banerów, zdjęć i filmów na zaufanych stronach, które wydają się odpowiednie dla danego typu produktów. Specyfikacje Facebooka dla obrazów obejmują rozdzielczość 1200 x 628 pikseli, przy czym szerokość i wysokość nie może być mniejsza niż 254 x 133 piksele. Zalecany współczynnik proporcji wynosi 9:16. Rozmiar używanych filmów nie może przekraczać 4GB. Długość filmu w sieci audytoryjnej wynosi co najmniej 10 sekund, a kończy się na 121 sekund.

Reklamy prasowe sponsorowane przez Facebook

Umieszczenie reklamy na Facebooku w Messengerze

Reklamy w programie Facebook Messenger są wyświetlane pomiędzy trwającymi już rozmowami i są to reklamy obrazkowe. Reklamy są dostarczane za pomocą algorytmu, który obiecuje najwyższy możliwy wskaźnik sukcesu. Specyfikacje techniczne na Facebooku to rozdzielczość 1200 x 628 pikseli dla zdjęć oraz współczynnik szerokości i wysokości 254 x 133 piksele w formacie JPG lub PNG. Tekst ogłoszenia w programie Facebook Messenger to maksymalnie 125 znaków. Nagłówek może mieć 25 znaków, a opis łącza maksymalnie 30 znaków.

Reklamy kolekcji Facebook
Jakie są formaty reklam na Facebooku?

Reklamy na karuzeli na Facebooku

Reklamy karuzelowe na Facebooku to kilka różnych sposobów na promocję Twojej firmy. Tutaj zdjęcia, filmy i tekst są łączone i dostarczane do społeczności Facebooka dla jednego lub więcej produktów. Odnosi się to oczywiście również do usług. W niektórych przypadkach sensowne jest stworzenie landing page’a jako landing page’a dla odwiedzających, który jest zoptymalizowany dla produktu lub specjalnej usługi. Dla każdego ogłoszenia tworzonych jest do 10 map karuzelowych, do których zwiedzający ma dostęp przez wycieranie na swoim smartfonie.

Reklamy pojawiają się na stronie głównej Messengera, jako feed, na rynku Facebooka oraz w Audience Network. Facebook ustawił specyfikację dla zdjęć na jedną z 600 pikseli wysokości i szerokości. Reklama karuzeli Massenger wymaga dla zdjęć co najmniej rozdzielczości 254 x 133 piksele. W przypadku filmów wideo rozdzielczość nie może być mniejsza niż 1080 x 1080 w formacie Jpg4 lub MOV. Dla tekstu reklam karuzelowych można użyć do 125 znaków, a dla nagłówka 40 znaków. Opis dla linku może zawierać 20 znaków.

Klasyczne reklamy na Facebooku w prawej kolumnie

Tworzenie reklam wideo na Facebooku In-Stream

Reklamy Facebook In-Stream są odpowiednie dla prawie wszystkich firm i usługodawców, którzy chcą zwiększyć świadomość marki lub interakcji. Poszczególne podstawowe dane dotyczące reklam, np. budżet, ramy czasowe i odpowiednia grupa docelowa są wprowadzane do harmonogramu reklam na Facebooku i łączone z odpowiednim zamiarem reklamodawcy. Można tu wyróżnić pozyskiwanie potencjalnych klientów, odsłony wideo, pliki do pobrania lub podobne. Ze względu na rozmiar obrazów, Facebook zaleca 1200 x 628 pikseli dla formatów JPG i PNG. Wysokość i szerokość wybranych obrazów nie może być mniejsza niż 600 pikseli. Tekst reklamy jest ograniczony do 215 znaków na reklamę, przy czym tytuł nie może przekraczać 25 znaków. Opis linku jest również ograniczony do 30 znaków.

Facebook Instant Articles View

Reklamy na Facebooku dla rynku

Google Marketplace oferuje niezliczoną ilość przedmiotów do sprzedaży i zakupu. Reklamy na giełdzie w serwisie Facebook docierają do użytkowników Facebooka za pomocą własnej aplikacji podczas zakupów. Reklamy pojawiają się również na Instagram, Messenger i Audience Network. Pojawiają się one równolegle do innych identycznych lub podobnych grup produktów w momencie ich umieszczenia. Budżet jest ustalany indywidualnie, podobnie jak pożądana pozycja. Wytyczne dla obrazów rozpoczynają się od rozdzielczości 1200 x 628 pikseli pożądanej przez Facebook, ale rozmiar 600 x 600 w formatach JPG lub PNG nie może być mniejszy od tego. W przypadku filmów należy zawsze wybierać najwyższą rozdzielczość. Dla filmów obowiązuje maksymalny limit 4GB, przy czym długość nie może przekraczać 240 minut. Wyświetlany tekst jest ograniczony do 125 znaków, a nagłówek kończy się na 25 znakach. Opis linku kończy się na 30 znakach.

Reklama na Facebooku w Audience Network

Reklamy prasowe sponsorowane przez Facebook

Facebook oferuje sponsorowane reklamy wiadomości, jeśli np. nawiązałeś już kontakt w programie Facebook Messenger, ale nie doprowadziły one do pożądanego zakończenia. Należy to do kategorii re-marketingu i jest sprawdzonym sposobem na dalsze przyciąganie zainteresowanych gości. Wymagania techniczne dla obrazów i tekstów są takie same jak dla Facebooka i Instagramu. Facebook oferuje korzystanie z tych samych reklam.

Umieszczenie reklamy na Facebooku w Messengerze

Reklamy kolekcji Facebook

Dzięki Facebook Collection reklamy, zdjęcia i filmy są dodawane do kanałów Facebook i przekazywane do strony internetowej lub aplikacji firmowej. Wgrywanie odbywa się w mobilnym kanale informacyjnym. Jeśli chodzi o wymagania techniczne, należy zauważyć, że rozmiar obrazu nie może być mniejszy niż 600 x 600 pikseli. Maksymalny rozmiar obrazu wynosi 30MB i powinien być w formacie JPG lub PNG. Filmy wideo mają maksymalną długość 12 minut, choć wyraźnie zaleca się ich znacznie krótszy czas trwania. Maksymalna wielkość wideo wynosi 4 GB, a zalecane formaty to MP4 lub MOV. Tekst reklamy kończy się na 90 znakach, a podpis nie powinien przekraczać 25 znaków.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące projektu w zakresie reklam na Facebooku, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy!

Kompletny serwis na Facebooku

Doradzamy szczegółowo o naszych możliwościach i realizacji ogłoszeń!

Definicja grupy docelowej

Zdefiniuj grupy docelowe na Facebooku i zbuduj je specjalnie,

Ocena i optymalizacja

Stale oceniamy prowadzone reklamy i optymalizujemy je na podstawie liczb.

kanały na Facebooku

Znajdziemy odpowiednie kanały na Facebooku dla Twojego biznesu.

Zaczynajmy!

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę!

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com