FAQ – Strony docelowe
Strony docelowe
Landing page jest zazwyczaj tworzony dla kampanii, które mają bardzo konkretny cel. Można z grubsza rozróżnić pomiędzy stronami sprzedaży bezpośredniej i stronami docelowymi, które mają na celu nawiązanie kontaktu. Ze względu na możliwości Internetu, strony docelowe mogą być wykorzystywane w wielu różnych rodzajach kampanii. Należą do nich kampanie e-mail, reklamy tekstowe i reklamowe w głównych wyszukiwarkach oraz wszelkiego rodzaju kampanie w mediach społecznościowych.
Jaki jest sens tworzenia landing page'ów?
Zasadniczo, można dodawać strony docelowe do każdego rodzaju stron internetowych, o ile nie straci się z oczu celu. Tworząc stronę docelową, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, które wymienimy poniżej. Zdefiniowane cele tworzą strukturę strony docelowej. W zależności od życzeń klienta, subskrybenci newslettera, kontakty, pliki do pobrania lub zakup docelowy będą miały wpływ na strukturę landing page. Strona docelowa zazwyczaj nie jest dostępna w ramach konwencjonalnej struktury menu.
Optymalizacja strony docelowej
Jeśli chcesz zoptymalizować landing page, możesz wrócić na kilka instrumentów. Ważnym środkiem do tego celu są tzw. wezwania do akcji, które mogą być wyposażone w różne funkcje. Należą do nich między innymi oferowanie oddzwonienia, umawianie się na spotkania, oferty bezpłatnego pobierania i wiele innych. Które wywołanie do działania działa dobrze, można ustalić za pomocą testu AB i w zależności od wyniku dopracować dalej. W ten sposób interakcja strony docelowej jest zwiększona po trochu, a to zwiększa sprzedaż lub wykwalifikowane kontakty (ang. leads) w sposób zrównoważony.
Co tworzy stronę docelową?
Podczas korzystania z landing page’a należy ograniczyć się do 1-2 głównych tematów i odpowiednio dobrać słowa kluczowe, za pomocą których strona docelowa jest reklamowana. W przypadku tekstów strony docelowej należy skoncentrować się na optymalizacji sprzedaży, a nie na optymalizacji słów kluczowych, aby nie stanowiły one konkurencji dla rzeczywistej strony internetowej. Jeśli strona docelowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby spełniała swoje zadanie, wówczas można znacznie zwiększyć współczynnik konwersji.
Rodzaje landing page'ów
Klasyczny landing page jest z pewnością najczęstszym typem, jeśli chodzi o specjalnie zdefiniowane podstrony. Tutaj reklamowane są strony, które są specjalnie promowane dla określonej akcji, często kampanie Google AdWords. Tutaj, na przykład, baner reklamowy generuje bardzo duży strumień odwiedzających. Możliwa jest również przebudowa istniejącej podstrony, ale nie jest to zalecane, ponieważ stanowiłoby to zagrożenie dla miejsc organicznych.
Drugim wariantem jest tzw. microsite, która powinna prowadzić do wyższego współczynnika konwersji za pomocą podpowiedzi i innych modułów wspierających. Należy jednak zawsze stosować się do wytycznych Google, w przeciwnym razie mogą wystąpić negatywne skutki. Oba warianty mogą być zintegrowane na stronie internetowej niezależnie od istniejącej nawigacji.
Lokalizacja
WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com