FAQ – Zawartość duplikatu

Podwójna zawartość jest często niedoceniana

Duplikaty treści stanowią problem dla wielu stron internetowych, a zwłaszcza w sklepach internetowych, ponieważ wielu operatorów sklepów otrzymuje gotowe teksty od swoich dostawców i partnerów. Teksty te następnie pojawiają się w wielu różnych sklepach. Niewielu webmasterów martwi się o to, ponieważ wysiłek związany z tworzeniem własnych tekstów jest niezwykle duży. Jednak teksty stron internetowych odgrywają bardzo ważną rolę w umieszczaniu ich w dużych wyszukiwarkach internetowych.

Jakie mogą być powody do powielania treści?

Przyczyny powielania treści mogą być liczne i różnorodne. Klasycznym z nich jest z pewnością kradzież obcych tekstów z innych stron internetowych w celu zaoszczędzenia pracy. Jest to nie tylko zakazane i wiąże się z dużymi karami. Krzywdzisz również autora tekstów i siebie samego, ponieważ wiąże się to ze znaczną utratą pozycji.

Zawartość duplikatu

Dalsze powody mogą być następujące

Innym błędem może być to, że do strony internetowej można dotrzeć z www lub bez www. Błąd ten można szybko i łatwo rozwiązać za pomocą 301-krotnego przekierowania. Innym błędem może być publikacja tekstów w różnych miejscach lub kategoriach strony internetowej. Jeśli prowadzisz stronę internetową w kilku językach, to powinieneś bardzo starannie rozdzielić te języki. Jest to szczególnie ważne w przypadku stron krajowych w identycznych językach (na przykład: Niemcy i Austria).

Jak rozpoznać powielone teksty?

Najprostszym sposobem na znalezienie zduplikowanych treści jest sprawdzenie treści kilku dostawców oprogramowania i sprawdzenie stron. Należą do nich np. Siteliner, Copyscape lub Ryte, które umożliwiają szybkie sprawdzenie. Już podczas optymalizacji na stronie sprawdzamy wszystkie strony istniejących stron internetowych pod kątem zduplikowanych treści. W przypadku nowych stron internetowych już na etapie planowania zwracamy uwagę na to, aby podjęto wszelkie środki w celu uniknięcia powielania treści.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com