FAQ – Koszt za kliknięcie

Koszt jednego kliknięcia jest kluczowy dla sukcesu!

Koszt za kliknięcie jest ważnym czynnikiem efektywności kampanii reklamowych w wyszukiwarkach (SEA). Średnia cena za kliknięcie jest obliczana dla poszczególnych terminów wyszukiwania, jak również dla wszystkich reklamowanych słów kluczowych w danej kampanii lub grupie reklamowej. W zależności od branży, ceny kliknięć ulegają silnym wahaniom, szczególnie na początku kampanii. Ponieważ kampania reklamowa Google jest zawsze aukcją, a cena kliknięcia zależy od wielu czynników, na cenę kliknięcia można dość dobrze wpłynąć.

Jak można zoptymalizować cenę kliknięcia?

Cena kliknięcia wyszukiwanego hasła może, jak wspomniano wcześniej, ulegać bardzo silnym wahaniom, a nawet kończyć się na średniej dwucyfrowej kwocie w euro. W wielu przypadkach nie jest to nawet zrozumiałe dla reklamodawców. Ponieważ każde reklamowane słowo kluczowe ma tzw. czynnik jakości, należy zawsze starać się, aby ten czynnik jakości był jak najwyższy. W skrócie: im wyższy współczynnik jakości, tym niższa cena kliknięcia. Ponadto, decydującą rolę odgrywa dobór słów kluczowych. Im bardziej konkretne jest słowo kluczowe, tym łatwiej jest poprawić czynnik jakości.

Jak te czynniki wpłynęły na cenę kliknięcia?

Wiele firm zamieszcza reklamy w Google, Bing, itp. i nie odnoszą one żadnego lub odnoszą jedynie umiarkowany sukces. W wielu przypadkach wynika to z braku wiedzy specjalistycznej i błędnych decyzji. Dzięki temu ceny kliknięć szybko rosną, a ciężko zarobiony budżet reklamowy jest szybko wykorzystywany. Wymienione punkty to tylko niektóre z wielu punktów, które mogą pozwolić na obniżenie cen kliknięć. Celem naszych kampanii reklamowych jest dziesięciokrotne zwiększenie budżetu reklamowego w ustalonym okresie czasu.

Ważne punkty za wysoki współczynnik jakości:

  • Jakość strony internetowej i jej podstron.
  • Czas trwania pobytu osoby odwiedzającej stronę internetową.
  • Liczba odwiedzonych podstron.
  • Interakcja na reklamowanej stronie internetowej.
  • Liczba sprzedaży po odwiedzeniu strony internetowej.
  • Liczba zapytań o kontakt po wejściu na stronę internetową.
  • Pewną rolę odgrywa również wskaźnik kliknięć.
  • Ile firm konkuruje w aukcji?

Koszt za kliknięcie dla nowych klientów

Jeśli firma nie miała żadnych, a może nawet złe doświadczenia z reklamami, to należy zacząć powoli na początku. Zawsze zaczynamy od niewielkiego budżetu reklamowego, a następnie optymalizujemy kampanie krok po kroku. Wykorzystujemy wszystkie popularne oceny, takie jak Google Analytics, AB Tests i wiele innych możliwości, aby zoptymalizować wyniki w ciągu 8-12 tygodni. W ten sposób zapewniamy optymalne wykorzystanie budżetu reklamowego. Następnie omawiamy wyniki z naszym klientem i rozpoczynamy fazę drugą.

 

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com