FAQ – Optymalizacja AB-Test

AB Test na lepsze działanie strony internetowej

Za pomocą AB Test możesz ocenić 2 lub więcej wersji strony internetowej. Główny nacisk kładzie się na wyniki w zakresie liczby gości, długości pobytu, wskaźnika odbicia i sprzedaży.

Kiedy należy wykonać test AB?

Zawsze należy wykonać test AB Test kiedy:

  • wprowadza zmiany na swojej stronie internetowej
  • Wykorzystane strony lądowania
  • Przełączniki kampanii reklamowych Google Ads
  • Inne wyszukiwarki Przełączniki ogłoszeń

Można zmierzyć wydajność całej strony internetowej lub bardziej szczegółowo zbadać ważne obszary strony internetowej, zapewniając cenny wgląd w SEM. W szczególności reklamy w wyszukiwarkach i oczywiście dla lepszej optymalizacji wyszukiwarek.

Przykład testu AB

Powiedzmy, że dodajesz nowy formularz kontaktowy do swojej strony internetowej. Chcesz wiedzieć, jak nowy formularz kontaktowy jest odbierany przez odwiedzających. Zadajesz sobie pytanie: Czy jest więcej próśb o kontakt, ponieważ numer telefonu nie jest już polem obowiązkowym? Następnie porównujesz oba warianty z testem AB i możesz stale ulepszać formularz kontaktowy.

Jakie są warianty AB-Testu?

Dobrze znany test AB

Tutaj porównuje się 2 lub więcej wersji adresu URL i na podstawie numerów decyduje się, która z tych wersji jest najbardziej udana.

Próba rozdzielona z przekierowaniem

Jest to wariant AB Test, który losowo przekierowuje odwiedzających stronę internetową na kilka różnych wariantów adresu URL. Następnie test dzielony ocenia wyniki i określa najbardziej udany wariant.

Test MVT

Test MVT zapewnia cenny wgląd w konkretne obszary strony internetowej, które są związane z obrazami, wywołaniami do akcji nagłówków H1 lub kolorów. Test MVT określa, które wersje są najbardziej udane i dobrze przyjmowane przez odwiedzających stronę.

Gdzie powinieneś zrobić AB Test?

AB Test może być używany dla stron internetowych, sklepów internetowych lub aplikacji mobilnych. Za pomocą API można również korzystać z oprogramowania do analizy danych i tworzenia zautomatyzowanych wersji lub kampanii. Pomocne jest posiadanie konkretnego planu w tym zakresie. Powinien on powstać, gdy zidentyfikujesz problem na swojej stronie internetowej i masz już pomysł, jak go rozwiązać. Najważniejsze obszary strony internetowej powinny być testowane na stałe, ponieważ to właśnie tam często decyduje liczba sprzedaży, próśb o kontakt lub próśb o podjęcie działań do użytkownika.

AB Test z Google Optimize

Producenci oprogramowania, które umożliwiają przeprowadzenie AB-Test i zapewniają bardzo dobre oceny, są dostępni w wielu wariantach. Google Analytics zaprzestał testowania zawartości w 2019 roku, ale zastąpił ją nowym modułem Google Optimize. Google Optimzie umożliwia realizację wszystkich wariantów wymienionych w tym artykule.

Źródło i link do Google Optimize

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com