FAQ – Płatne wyszukiwanie

Płatne wyszukiwanie powinno być doskonale zorganizowane

Płatne wyszukiwania to reklamy, które są umieszczone w głównych wyszukiwarkach, takich jak Google, Yandex, Bing, Yahoo lub Baidu. Zazwyczaj pojawiają się one powyżej i obok wyników organicznych. W płatnym wyszukiwaniu, ważne słowa kluczowe, które mogą oznaczać wzrost sprzedaży dla reklamodawcy są wprowadzane do wyszukiwarki. W tym przypadku rozliczenie odbywa się albo za pomocą jednego kliknięcia, albo w innej formie rozliczeniowej. Zależy to zazwyczaj od rodzaju wybranego ogłoszenia.

Płatne wyszukiwanie jako aukcja

Ponieważ płatne wyszukiwanie odbywa się w formie aukcji, koszty kliknięcia mogą się znacznie wahać. Wiele branż korzysta z płatnego wyszukiwania w szczycie sezonu, co może prowadzić do zwiększenia kosztów kliknięć, ponieważ konkurenci również umieszczają reklamy. Oczywiście, konkurencja w ogóle odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o sukces płatnej reklamy. Jeśli nadal chcesz utrzymać koszty kliknięcia na niskim poziomie, polecamy nasz artykuł o kosztach kliknięcia.

Płatne wyszukiwanie jako źródło optymalizacji dla wyszukiwarek

Chociaż płatne wyszukiwanie nie odgrywa bezpośredniej roli w optymalizacji wyszukiwarek, można na podstawie wyników wygenerować wartościowe informacje. W zależności od ilości reklamowanych słów kluczowych można na podstawie zapytań wyszukiwawczych zoptymalizować specjalne podstrony. Wdrożenie z landing page‚ami może również ujawnić cenne informacje, które można zebrać za pomocą AB Tests lub innych aplikacji.

Jak należy korzystać z płatnego wyszukiwania?

Po pierwsze, wyszukiwanie płatne jest zawsze ciekawym tematem przy reklamowaniu produktu niszowego. W wielu przypadkach mają one niższe koszty kliknięcia i nadal przyciągają wielu odwiedzających stronę. Ponadto, istnieje możliwość osiągnięcia znacznie większej sprzedaży przy płatnym wyszukiwaniu ze względu na samą liczbę odwiedzających bardzo konkurencyjne słowa kluczowe. Należy jednak zauważyć, że do tych kampanii należy zatrudnić doświadczoną agencję lub pracownika etatowego.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com