FAQ – Wytyczne Google Webmaster Guidelines

Wytyczne Google dla webmasterów

W ostatnich latach Google dostarczył wiele przydatnych narzędzi do ulepszania stron internetowych. Jednak przed użyciem tych lub innych narzędzi należy przede wszystkim poznać wytyczne Google dla webmasterów, ponieważ są one podstawą wszystkich działań. Wytyczne te zawierają wiele przydatnych wskazówek, a także informacje o tym, które środki są dozwolone, a które mogą prowadzić do kar. Punkty te powinny być traktowane bardzo poważnie, ponieważ jeśli ktoś naruszy te wytyczne, może nawet zostać usunięty z indeksu Google.

Indeks Google jest punktem wyjścia

Po utworzeniu strony internetowej i umieszczeniu jej w indeksie Google, zastosowanie mają wytyczne Google webmaster. Jeśli więc chcesz, aby Twoja strona była na stałe reprezentowana w Google, powinieneś stosować się do tych wytycznych. Wytyczne Google Webmaster Guidelines zawierają zasadniczo trzy ważne sekcje.

Część 1:

Pierwszą ważną częścią jest możliwość znalezienia strony internetowej i jej kompletnych podstron poprzez automatyczne wizyty Google Bots. Podczas każdej wizyty, informacje o stronie internetowej są przechowywane i wyrzucane jako wyniki organicznego wyszukiwania. Im łatwiej jest to zrobić dla Google, tym większe jest prawdopodobieństwo uzyskania dobrych wyników. Pomocny jest tutaj cyfrowy spis treści (Sitemap.xml), który może być dostarczony z Google Webmaster Tools

Część 2

Drugim ważnym punktem jest treść odpowiedniej strony internetowej i jej włączenie do wyników wyszukiwarki. Google rozpoznaje zawartość szybciej i lepiej dzięki tekstowi o wysokiej jakości. Im bardziej użyteczna zawartość, którą Google rozpoznaje i indeksuje, tym większe jest prawdopodobieństwo uzyskania dobrych wyników.

Wytyczne Google Webmaster Guidelines

Część 3

Trzecią ważną kwestią jest doświadczenie użytkowników na stronie internetowej i ich zachowanie. Im lepiej osoba odwiedzająca stronę porusza się po niej i znajduje informacje, tym lepsze są tzw. doświadczenia użytkownika i tym większe jest prawdopodobieństwo uzyskania najlepszych wyników w wyszukiwaniu organicznym. Dotyczy to nie tylko nawigacji i menu, ale także wielu innych dodatkowych czynników.

Podsumowując, należy powiedzieć, że strona internetowa powinna być zoptymalizowana dla odwiedzających ją osób, a nie dla wyszukiwarek. Przecież w święta Bożego Narodzenia dekoruje się sklep dla odwiedzających, a nie dla Ojca Bożego Narodzenia. Tworząc stronę internetową, należy od samego początku myśleć o jej ogólnej strukturze, ponieważ jest ona istotnym elementem dobrych rankingów w głównych wyszukiwarkach. Obejmuje to wyraźne rozgraniczenie poszczególnych kategorii i ich zawartości, w tym nagłówków.

Urządzenia mobilne

Ze względu na rosnącą liczbę urządzeń przenośnych, nadal istnieje wiele aspektów technicznych, które należy rozważyć. Należą do nich prędkość załadunku i prezentacja na urządzeniach przenośnych. Powinny one być jak najbardziej optymalne i umożliwiać doskonałą prezentację.  W przypadku przyspieszonych stron mobilnych pojawiają się inne czynniki, które wpływają w szczególności na te AMP.

Każdy, kto narusza wytyczne Google dla webmasterów, np. uczestnicząc w programie wymiany linków, używając skopiowanych tekstów, włączając ukryte teksty na stronie internetowej lub ukrywając się, może zostać ukarany przez Google lub nawet całkowicie usunięty z indeksu. Google oferuje jednak również możliwość ulepszenia tych stron internetowych i złożenia wniosku o ich przywrócenie.

Źródło: Google Webmaster Guidelines

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com