Najważniejsze aktualizacje Google z ostatnich lat!

Tutaj znajdą Państwo przegląd najważniejszych aktualizacji Google z ostatnich lat. Wyjaśniamy najważniejsze zmiany w algorytmie Google.

Konsultacje

Doradzamy z wyprzedzeniem o naszych możliwościach.

Optymalizacja tekstu

Od samego początku optymalizujemy wszystkie teksty pod kątem wysokiej wartości dodanej!

Optymalizacja czasu załadunku

Zwracamy uwagę na szybkie czasy ładowania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych!

Google Updates mają bezpośredni lub pośredni wpływ na strony internetowe na całym świecie!

O zmianach po aktualizacjach informujemy na naszym blogu i na tej stronie w podsumowaniu!

  • Odwiedzający
  • Widoczność
  • Mobilne strony internetowe
  • Backlinki

Znamy przyczyny i skutki wszystkich aktualizacji Google.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!

Google Updates – Książka z 7 pieczęciami?

Aktualizacja z Google może spowodować katastrofę dla webmasterów lub oznaczać niebo na ziemi. Jeśli strona internetowa otrzymała karę od Google, konsekwencje są często ogromne, ponieważ często duża część sprzedaży zależy od rankingów Google. Ale może być też zupełnie inaczej, jeśli rankingi z dnia na dzień bardzo się poprawią.
Faktem jest, że Google stara się ulepszać wyniki wyszukiwania dzięki regularnym aktualizacjom i stale zwiększać wydajność. Jako agencja SEO fakt ten stale stwarza nowe wyzwania. Należy wziąć pod uwagę aktualizacje, które w wielu przypadkach są importowane w tle i tylko stopniowo stają się znane. Nazywane są one fantomowymi aktualizacjami, ponieważ są one po prostu importowane bez zapowiedzi. Ale są też aktualizacje, które są oficjalnie ogłaszane przez Google przed i po aktualizacji. Tutaj przedstawiamy Państwu przegląd najważniejszych aktualizacji z ostatnich lat:

Maj 2020 r. – wprowadza się następną główną aktualizację

Wydaje się, że aktualizacja Google Core Update w maju 2020 r. miała większy wpływ niż pierwotnie sądzono. Poinformujemy Państwa na naszym blogu i wprowadzimy tu ostateczne wyniki, aby na bieżąco aktualizować przegląd.

Styczeń 2020 r. – wprowadzenie kolejnej głównej aktualizacji

Nowy rok nawet jeszcze się nie rozpoczął, a kolejna aktualizacja jest już w fazie roll-out.

Oktober 2019 – Bert schaut vorbei

Czerwiec 2018 r. – kolejna aktualizacja podstawowa

Chociaż tym razem było nawet oficjalne powiadomienie od Google o tej głównej aktualizacji, można było ponownie tylko zgadywać, jakie zmiany zostały wprowadzone. Więc przyszło tak, jak musiało przyjść….

Wrzesień 2019 r. – wprowadzono do użytku wrześniową aktualizację podstawową
Ponownie, aktualizacja została ogłoszona przez Google krótko przed, ale ponownie z niewielką ilością pomocnych informacji dla operatorów stron internetowych. Wielcy producenci narzędzi SEO uważają, że dostrzegli, iż dotyczy to szczególnie dużych firm z branży turystycznej i zdrowotnej.

Marzec 2019 – Google wraca do sedna sprawy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w 2019 r. wprowadzono kilka aktualizacji Google Core Updates z rzędu, co doprowadziło do dużej zmiany w wynikach wyszukiwania. Podobnie jak w przypadku poprzednich głównych aktualizacji, ponownie pojawiły się jedynie skąpe informacje z Google, a następnie

 März 2019 – Google dringt wieder zum Kern vor

Październik 2018 – Google wysyła lekarza po raz drugi

Nawet jeśli nazwa nie jest naprawdę poprawna, nazwa ta narodziła się i Aktualizacja Medycyny obrała swój kurs. Kilka miesięcy po pierwszej aktualizacji leku, nastąpił drugi etap, który pozostawił wyraźne wskazania. W niniejszej aktualizacji zastosowano korekty i udoskonalenia zaczerpnięte z poprzedniej. Jednakże aktualizacja nadal koncentrowała się na stronach internetowych, które dotyczą ważnych tematów w życiu, takich jak zdrowie, finanse i podobne kwestie.

 August 2018 – Google schickt den Arzt vorbei (zum 1. Mal)

Marzec 2018 – Google dociera do sedna

Google Core Algorithm Update zawiera kilka kolejnych aktualizacji mających na celu zwiększenie znaczenia stron internetowych. Nacisk kładziony jest na użytkowników, którzy mają oceniać znaczenie stron internetowych i w razie potrzeby mogą proponować ulepszenia.
Google nie dostarcza wielu informacji na temat tych aktualizacji, ale za pośrednictwem oficjalnych kanałów stwierdzono, że niedoceniane strony internetowe odniosą korzyści z tej aktualizacji. Oznaczało to, że webmasterzy nie byli w stanie dostosować się do zmieniających się wymagań. Można było jednak wyciągnąć wnioski, ponieważ wiele stron internetowych musiało zmagać się z utratą pozycji w rankingu i spadkiem liczby odwiedzających. Jeśli przyjrzeć się bliżej tym “przegranym”, którym Google nie przyznał się do najmniejszego błędu, można było już wyciągnąć wnioski z tej aktualizacji.

Wyzwaniem dla operatorów stron internetowych była dalsza poprawa jakości treści. Następny etap algorytmu Google Core Algorithm został uruchomiony w połowie kwietnia tego roku. Ponownie nie było informacji na temat treści aktualizacji, ale w sierpniu 2018 r. nastąpiła kolejna aktualizacja podstawowa, która przyniosła istotne zmiany. Ponownie, gigant wyszukiwarki powstrzymał się z informacją, jak to tylko możliwe, ale przynajmniej przekazał informację, że Google oficjalnie skomentuje niezbędne zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba. Można się było już domyślać, że pojawią się kolejne aktualizacje rdzenia i tak to się stało. Ale w samym środku tego…….

2015 – Das mobile Armageddon hat begonnen

2013 – Rok kolibra

Kolibry są zwinne i niezwykle zwinne. Aktualizacja Hummingbird Update była jedną z najważniejszych aktualizacji w historii Google, ponieważ dzięki tej aktualizacji wyniki wyszukiwania zostały ponownie udoskonalone, a tym samym bardziej precyzyjne. Oznaczało to nie tylko, że słowa kluczowe Google były lepiej rozumiane i mogły być dokładniej interpretowane. Dzięki aktualizacji Hummingbird Google był w stanie lepiej zrozumieć intencje wyszukiwania użytkowników. Doprowadziło to do ogromnego wzrostu jakości hitów Google. To były narodziny odpowiadania na pytania przez wyszukiwarki.
Dla firm SEO, które nie wykonały dobrej roboty, aktualizacja Hummingbird Update była katastrofą, ponieważ gorszy tekst i wysokie wskaźniki odbicia oznaczały liczne straty w rankingu. Jednak strony internetowe, które dostarczały odwiedzającym wartość dodaną do informacji, były mocno naciskane. Aktualizacja Hummingbird nie dotyczyła tylko 10% wszystkich stron internetowych na świecie. Już samo to pokazuje, jak ważna jest ta aktualizacja.

2012 -2014 – Die Jahre des Pinguins

2011 – rok aktualizacji Pandy

Od czasu aktualizacji Pandy, praca webmasterów i agencji SEO uległa zasadniczej zmianie. Aktualizacja Pandy została wprowadzona po raz pierwszy, podobnie jak wszystkie kolejne aktualizacje, w lutym w USA. Pół roku później kraje europejskie poszły w ich ślady. Celem aktualizacji Pandy była poprawa wyników wyszukiwania w odniesieniu do jakościowej zawartości. Aby to osiągnąć, Google posiada tak zwany czynnik jakości dla istniejących tekstów na stronie internetowej.
Strony internetowe z tekstami, które nie miały wartości dodanej dla użytkownika, były w tym czasie bezlitośnie karane. Ponadto dotyczyło to również stron internetowych, które kilkakrotnie publikowały te same teksty na stronie lub stron wykorzystujących skopiowane teksty. Często dotyczyło to również sklepów internetowych, które po prostu przejęły teksty producentów.
Oczywiście w aktualizacji uwzględniono również inne czynniki przy ocenie strony internetowej. Bardzo wysoki współczynnik odbicia i związany z tym bardzo niski czas retencji również odegrały i nadal odgrywają rolę. Zbyt duży odsetek słów kluczowych wskazuje również na teksty gorsze. Z drugiej strony, wysoki procent unikalnych tekstów został nagrodzony.
W rezultacie cały tekst strony internetowej został poddany ponownej ocenie i doprowadził do ukarania milionów stron internetowych. Z drugiej strony, szczególnie codziennie aktualizowane strony internetowe, które były recenzowane redakcyjnie, stały się zwycięzcami Panda Update.

Maj 2020 r. - wprowadza się następną główną aktualizację
Januar 2020 – Das nächste Core Update wird ausgerollt

Październik 2019 – Bert spada o

Po licznych aktualizacjach, które miały miejsce w 2019 roku, na koniec roku pojawia się prawdziwa niespodzianka. Oficjalnie ogłoszony Bert Update (skrót od Bidirectional Encoder Representations from Transformers) uderza jak bomba. Algorytm wyszukiwania został zmieniony tak, aby frazy wyszukiwania mogły być teraz lepiej rozpoznawane i oceniane. Ta aktualizacja została początkowo wydana tylko w języku angielskim, ale jest to dopiero początek ogólnoświatowej poprawy w zakresie rozpoznawania treści językowych. Jak dotąd, aktualizacja Berta będzie dostępna w ponad 20 językach i zapewni lepsze wyniki wyszukiwania w połączeniu z fragmentami funkcji.

 September 2019 – Das September Core Update wurde ausgerollt

Czerwiec 2018 r. – kolejna aktualizacja podstawowa

Chociaż tym razem było nawet oficjalne powiadomienie od Google o tej głównej aktualizacji, można było ponownie tylko zgadywać, jakie zmiany zostały wprowadzone. Więc przyszło tak, jak musiało przyjść….

Wrzesień 2019 r. – wprowadzono do użytku wrześniową aktualizację podstawową
Ponownie, aktualizacja została ogłoszona przez Google krótko przed, ale ponownie z niewielką ilością pomocnych informacji dla operatorów stron internetowych. Wielcy producenci narzędzi SEO uważają, że dostrzegli, iż dotyczy to szczególnie dużych firm z branży turystycznej i zdrowotnej.

Oktober 2018 – Google schickt den Arzt zum 2. Mal

Sierpień 2018 – Google wysyła lekarza (po raz pierwszy)

The Google Medicate Update nie otrzymał swojej nazwy od Google, ale od ekspertów w scenie SEO. Ta aktualizacja dotyczyła głównie stron internetowych, które pozycjonowały się w sektorze medycznym. Jednak Google zawsze zaprzeczał, że ta branża była głównym przedmiotem aktualizacji. Po dokładnej analizie zwycięzców i przegranych w wynikach wyszukiwania Google można było stwierdzić, że chodzi tu o wiarygodność i autorytet stron internetowych, które bezpośrednio zajmują się ważnymi dla życia i życia informacjami oraz o to, jakie zaufanie pokładają w nich użytkownicy. Google’s Guide to Quality podaje dokładne informacje na temat wytycznych stosowanych przez wyszukiwarki.

März 2018 – Google dringt zum Kern vor

2015 – Rozpoczął się mobilny Armageddon

Do 2015 r. urządzenia mobilne będą mogły wyświetlać dokładnie takie same wyniki wyszukiwania jak komputery stacjonarne. Rosnąca liczba smartfonów zmusiła Google do podjęcia działań również w tym zakresie. Ponieważ urządzenia mobilne mają różne wymagania dotyczące nawigacji, w mobilnym wyszukiwaniu stron internetowych poświęcono więcej uwagi. To z kolei zmusiło webmasterów do zareagowania na taki rozwój sytuacji. Od tego czasu coraz więcej stron internetowych zostało zoptymalizowanych dla urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, chociaż aktualizacja nie miała tak dużego wpływu na rankingi jak poprzednie aktualizacje Google. Dzisiaj optymalizacja dla urządzeń mobilnych jest częścią standardu i żaden webmaster tego nie ignoruje.

2013 – Das Jahr des Kolibris

2012 -2014 – Lata pingwina

Pingwiny są rzeczywiście dość spokojne, ale ta aktualizacja poszła na szyję Black Hat SEO. Począwszy od kwietnia 2012 roku, The Google Penguin Update Update rozpoczął swoją kampanię przeciwko spamowi, słowom kluczowym, kupowaniu linków i innym brudnym technikom. Budowanie szybkich połączeń było również karane i nie zostało uznane za organiczne. Cała aktualizacja pingwina rozciągnęła się do 2014 roku, ponieważ w sumie konieczne było wprowadzenie wszystkich zmian i umożliwienie webmasterom wprowadzania zmian. To także koniec niezliczonych farm linkowych i katalogów internetowych, które zostały wykorzystane do budowy linków. Uderzył także mocno w niepotrzebne strony spamu. W ten sposób Google udało się wielokrotnie poprawić wyniki wyszukiwania i oddzielić pszenicę od plew w marketingu w wyszukiwarkach.

Ważna część aktualizacji pingwinów została zrealizowana w 2014 r., ponieważ w tym czasie wyniki wyszukiwania lokalnego zostały uwzględnione bardziej w ogólnym indeksie wyszukiwania. Ponieważ wiele firm stworzyło już wcześniej wpis Google My Business, znaczenie tego wpisu zostało wzmocnione, a Google Maps również zyskało na znaczeniu. To również zwiększyło liczbę klientów na optymalizacja lokalnych wyszukiwarek.

2011 – Das Jahr des Panda Updates

Google Updates i efekty!

Wiele aktualizacji Google może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na stronę internetową. Chętnie Państwu doradzimy!

Lepsze praktyki

Pomagamy Ci, jeśli po aktualizacji Google Update straciłeś pozycję w rankingu.

Optymalizacja wyszukiwarek SEO

Search engine optimization SEO dla rynków lokalnych, krajowych i międzynarodowych!

Wyszukiwarka Reklama SEA

Umieść reklamę dla swojej nowej strony internetowej. Cieszymy się, że możemy Ci pomóc!

Zaczynajmy!

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę!

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com