Rozpoczął się Rollout w Europie dla lokalnych ogłoszeń usługowych

Lokalne ogłoszenia usługowe (Local Service Ads – LSA)

Google wprowadza obecnie innowację, z której mogą skorzystać w szczególności małe firmy usługowe. Po fazie testowej w USA, Google wprowadził tzw. lokalne reklamy usługowe (LSA) w Niemczech i kilku innych krajach europejskich. Należą do nich kraje Beneluksu, Szwajcaria, Austria, Francja, Włochy, Irlandia, Szkocja, Anglia i Hiszpania. Dzięki lokalnym reklamom serwisowym (LSA) zamieszczane są reklamy, które zasadniczo ograniczają się do tego, co jest absolutnie niezbędne do zapewnienia nieskomplikowanego kontaktu między usługodawcą a potencjalnym klientem.

Jakie branże mogą korzystać z lokalnych ogłoszeń usługowych (LSA

Jak mogę umieścić lokalne ogłoszenia serwisowe?

Na początku dostawca usług potrzebuje zarejestrowanego konta Google. Następnie należy zarejestrować się do formatu ogłoszenia i zostanie ono sprawdzone.  Ta weryfikacja kwalifikacji może trwać kilka dni. Po przejściu recenzji można utworzyć odpowiednie ogłoszenia. Można się z Tobą skontaktować telefonicznie, pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem komunikatora. Funkcja rezerwacji bezpośredniej będzie dostępna w późniejszym terminie.

Jak odbywa się rozliczanie lokalnych ogłoszeń serwisowych?

Jakie kontakty są istotne dla rozliczeń Google?

Google rozlicza tylko te kwalifikujące się kontakty, dla których rzeczywiście został nawiązany kontakt. Dotyczy to oczywiście również sytuacji, gdy klient dzwoni i rozmawia z dostawcą usług. Ponadto jako kontakt liczy się również wiadomość od klienta w skrzynce na listy. Google ocenia również kontakt nawiązany za pośrednictwem poczty elektronicznej jako kontakt kwalifikowany. W przyszłości dodany zostanie również kompletny wniosek o rezerwację, który jest już zintegrowany w USA.

Które punkty są nadal istotne?
Lokalne ogłoszenia serwisowe

Jakie branże mogą korzystać z lokalnych ogłoszeń usługowych (LSA)?

Obecnie tylko bardzo specyficzne branże mogą zamieszczać lokalne reklamy usługowe. Należą do nich usługi naprawy urządzeń elektrycznych, uszkodzenia wody, ogrzewania i klimatyzacji, drzwi garażowych, wybite okna i prace dachowe. Usługi takie jak konserwacja ogrodu, mycie okien i dywanów mogą również korzystać z lokalnych ogłoszeń serwisowych w okolicy. Korzyści mogą czerpać również firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników. Sektory te z pewnością będą się nadal rozwijać w przyszłości.

Jak mogę umieścić lokalne ogłoszenia serwisowe?

Jak odbywa się rozliczanie lokalnych ogłoszeń serwisowych?

Fakturowanie lokalnych ogłoszeń serwisowych odbywa się jako koszt za lead (płać za lead), co zadowoli wiele małych firm. Dla usługodawców ta forma rozliczania ma istotną przewagę nad metodą rozliczeniową płać za kliknięcie, ponieważ oszczędza budżet reklamowy i natychmiast osiąga widoczny wynik. Ponadto, jeśli znasz swoją branżę, natychmiast otrzymasz pomyślny zwrot z budżetu reklamowego.

Jakie kontakty są istotne dla rozliczeń Google?

Które punkty są nadal istotne?

Google wdraża także swego rodzaju system oceniania, który ma na celu dostarczenie użytkownikom wiarygodnych informacji. Istnieje również system ochrony kupującego, który jest oznaczony logo, gdzie w razie problemu można dokonać zwrotu dokonanej płatności. W sumie jest to ekscytująca rzecz, jeśli jesteś mniejszą firmą i chcesz umieścić profesjonalną reklamę.

Źródło: Lokalne reklamy serwisowe

​Niczego już nie przegapisz!

Chcesz mieć comiesięczny przegląd nowości w branży?