FAQ – Koszt za ołów

Koszt za ołów

Koszt za ołów jest sposobem dla reklamodawców w Internecie, aby nagrodzić pokolenie wykwalifikowanych kontaktów. W wielu przypadkach ten rodzaj rekompensaty ma więcej sensu niż rekompensata kosztów kliknięcia. Zwłaszcza gdy nie można oczekiwać sprzedaży bezpośredniej, ponieważ produkt budzi wiele pytań lub jest niezwykle kosztowny. Wygenerowane kontakty zostały jednak wyselekcjonowane z wyprzedzeniem w takim stopniu, aby można je było wykorzystać do późniejszej sprzedaży produktu.

Jakie są zalety generowania ołowiu?

Korzyści dla reklamodawcy to przede wszystkim dobra kalkulacja kosztów i korzyści oraz możliwość zbudowania wysokiej jakości potencjalnych klientów, którzy mogą i zazwyczaj będą generować zrównoważoną sprzedaż. W przypadku wykwalifikowanego kontaktu uzgadnia się zazwyczaj stałą cenę, co stanowi dobrą podstawę do kalkulacji, jak wspomniano wcześniej.

Koszt za ołów

​Jakie są wskazówki?

Może to być potencjalny nowy klient, nowy abonent biuletynu lub prośba o kontakt. We wszystkich formach generowania leadów, kontakty są utrzymywane i dostarczane z ofertami specjalnymi w określonych ramach czasowych. W tym procesie poprzedni potencjalny klient otrzymuje dodatkowe informacje, które zwiększają atrakcyjność późniejszego zakupu lub umowy. W wielu przypadkach przed zakupem nawiązywany jest kontakt telefoniczny ze sprzedawcą. Ta forma marketingu dialogowego rozwinęła się w latach dziewięćdziesiątych i jest obecnie wykorzystywana w marketingu online rozszerzonym.

Rachunek za kontakt jest naprawdę dobrą alternatywą w Marketing afiliacyjny (ang. Affiliate Marketing), jeśli chodzi o skomplikowane towary i usługi. Jednak, jak w przypadku wszystkich modeli rozliczeń, należy wcześniej dokładnie zaplanować i odpowiednio zdefiniować grupę docelową. Jest to podstawa sukcesu, dla niskich marnotrawstw, a mimo to jest wciąż niedoceniana przez wielu reklamodawców.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com