FAQ – Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny musi być opłacalny dla obu stron

Affiliate marketing to termin określający współpracę między handlowcem a partnerem, zwykle długoterminową i rozliczaną w zależności od odniesionego sukcesu. Partner i Zlecający wspólnie uzgadniają wynagrodzenie przed rozpoczęciem kampanii partnerskiej, a Partner zarządza platformą reklamową. Przed rozpoczęciem działań marketingowych, Zlecający dostarcza materiały reklamowe. W tym celu mogą być wykorzystywane banery, linki i inne formaty, które są zintegrowane na stronie internetowej Partnera.

Jakie platformy mają sens?

Idealnie byłoby, gdyby partner prowadził stronę internetową, której treść jest silnie oparta na produktach, grupach docelowych lub usługach handlowca. Stwarza to najwyższe możliwe prawdopodobieństwo wygenerowania leadu, sukcesu sprzedażowego lub innej interakcji. Ponadto, należy wybrać platformy, których odwiedzający odpowiadają demograficznym grupom docelowym. Im większy jest ten sukces, tym większy będzie ogólny zwrot z inwestycji. Ponadto, świadomość marki gwałtownie wzrasta i jednocześnie zmniejsza się marnotrawstwo.

Marketing afiliacyjny

Jak jest wypłacane wynagrodzenie?

W marketingu afiliacyjnym można wykorzystać kilka opcji wynagrodzenia. Klasyczną formą wynagrodzenia jest płatność koszt za kliknięcie. Tutaj każde kliknięcie jest wypłacane partnerowi przez zlecającego. Koszt za kontakt to inny model rozliczeń, który jest często stosowany. Tutaj każdy kontakt otrzymany przez zlecającego jest wynagradzany. Często zdarza się tak, że natychmiastowa sprzedaż nie jest możliwa lub jest możliwa tylko z trudem, np. w przypadku towarów, które wymagają wielu wyjaśnień lub są drogie. Najlepszym sposobem na to, aby sprzedawca otrzymał wynagrodzenie, jest zapłacenie za każdą sprzedaż. Ten rodzaj wynagrodzenia może być bardzo dobrze uwzględniony w obliczeniach, a zatem również lepiej wynagradzany.
Niezwykle duże portale partnerskie wykorzystują również warianty wynagrodzenia, które nie mają nic wspólnego z bezpośrednim działaniem osoby odwiedzającej stronę internetową. W tym przypadku wynagrodzenie jest obliczane w blokach na tysiąc lub więcej kliknięć. Dzieje się tak często, gdy nie oczekuje się ilościowo wysokiej sprzedaży.

Ocena marketingu afiliacyjnego

Marketing afiliacyjny może na wiele sposobów przyczynić się do rozpowszechnienia świadomości marki, a nawet do ukierunkowanej sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest właściwa strategia i możliwie najbardziej ukierunkowana realizacja, w odniesieniu do własnych celów kampanii. Ponadto, wymagana jest własna kreatywność, ponieważ im bardziej oryginalna jest prezentacja, tym większe są szanse na sukces.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com