FAQ – Optymalizacja zewnętrznych stron internetowych

Zewnętrzna optymalizacja to długa droga

Udana optymalizacja pod kątem wyszukiwarek wymaga również tzw. optymalizacji zewnętrznej. Tutaj twoja strona jest bardziej znana w Internecie. Osiąga się to dzięki tzw. backlinkom na innych stronach, które odgrywają dużą rolę. Tutaj jakość odgrywa bardzo dużą rolę. Promuje to popularność linków na Twojej stronie internetowej i umożliwia Google podjęcie decyzji, czy Twoja strona jest odpowiednia do najwyższego miejsca w rankingu. Jak zbudować ten backlink zależy nieco od branży oraz umiejętności i możliwości agencji SEO.

Budowanie naturalnych połączeń

Główne wyszukiwarki, takie jak Google, potrafią teraz bardzo dobrze odróżnić naturalne i nienaturalne budowanie linków. O ile jeszcze kilka lat temu można było po prostu kupić tysiące backlinków, to już od około 10 lat zdecydowanie należy zostawić to w spokoju. Nie oznacza to wysokiej jakości portali, które są utrzymywane redakcyjnie i czasami mają duże znaczenie dla jednej lub kilku branż. W każdym razie sygnały społeczne powinny odgrywać rolę w budowaniu powiązań, ponieważ odgrywają one coraz większą rolę od 2010 roku. Ważne media społecznościowe, blogi i portale wideo są teraz standardem, jeśli chodzi o tworzenie organicznych linków.

dofollow w stosunku do nofollow

Jeśli masz naturalny budynek łącznika, zawsze będziesz miał do czynienia z atrybutem nofollow i dofollow. Obecnie nie ulega wątpliwości, że linki nofollow są stosunkowo bezużyteczne w rankingach głównych wyszukiwarek. Są one jednak częścią naturalnego procesu budowania więzi. Dlatego należy również utrzymywać wpisy na portalach, które nie zezwalają na linki dofollow. linki dofollow są solą w zupie i im lepsza jest pozycja samej strony w wynikach Google, tym bardziej wartościowy jest backlink dla własnej strony.

Dalsze możliwości

Dobre budowanie linków jest jedną z najważniejszych dyscyplin w optymalizacji stron internetowych. Jeśli chcesz podążać idealną ścieżką, połącz budowę z wysokiej jakości treścią, własną sekcją wiadomości lub wysokiej jakości zdjęciami, to z pewnością jeden z najlepszych sposobów. Jednak ten sposób jest również jednym z najdłuższych sposobów budowania połączeń. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące budowania linków do swojej strony internetowej, skontaktuj się z nami.

Jakość backlinka

Link zwrotny jest zawsze dobry, jeśli ma duże znaczenie dla tematu i jeśli dana strona ma podobną treść do Twojej własnej witryny. Ponadto, należy upewnić się, że anchor text linku zwrotnego zawiera słowo kluczowe, które pasuje do strony docelowej, do której prowadzi link. Jeśli jest to możliwe, to powinieneś umieścić link zwrotny w tekście strony, jeśli to możliwe, a nie w miejscach, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym tekstem.

Tworzenie linków w katalogach internetowych

Budowanie linków za pomocą katalogów internetowych jest już od kilku lat stosunkowo bezcelowym przedsięwzięciem. Jednak regionalne i ponadregionalne żółte strony, portale ratingowe i informacyjne nadal stanowią problem, ponieważ niektóre z nich przetrwały śmierć katalogów internetowych i wyszły z niej silniejsze. Portale te mogą mieć pozytywny wpływ na optymalizację lokalnych wyszukiwarek. Niektórym z nich udało się nawet wystawić oceny na tych portalach przez Google, co jest pozytywne dla tych portali. W przypadku tego typu wpisów, należy zawsze upewnić się, że dane NAP są zgodne z wpisem GMB.

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com