Reklama na YouTube z Google AdWords

Reklama Google AdWords w serwisie YouTube zwiększa sprzedaż i wizerunek marki

Odnoś sukces z reklamą w YouTube!

Wszyscy znamy reklamę z telewizji od dziesięcioleci. Agencje reklamowe od wielu lat starają się zwiększyć świadomość marki, a tym samym obrót małych i dużych firm. Jednak od wielu lat reklama w YouTube staje się coraz bardziej interesująca dla reklamodawców i trend ten wzrasta z roku na rok. Z prawie 40 milionami odwiedzających tylko w Niemczech, portal dociera do ogromnego tłumu, a rozwój filmów reklamowych jest najbardziej rozbudowanym kanałem przekazu reklamowego.

Kanały YouTube

Formaty reklam YouTube

YouTube, podobnie jak tradycyjne kampanie Google AdWords, oferuje reklamodawcom szeroką gamę formatów reklamowych, które mogą być dowolnie wybierane w zależności od ich orientacji. Zróżnicowane są one w zależności od doświadczeń użytkowników, przyzwyczajeń, odpowiednich urządzeń końcowych i wielu innych czynników. Zasadniczo można mówić o 3 różnych typach przy określaniu czasu emisji reklamy.

  • Reklama wstępna, która jest umieszczana przed właściwym filmem. (ang. Pre-Roll)
  • Reklama w środkowej części rolki, która jest wyświetlana w środku rzeczywistego filmu.
  • Reklama post-roll, która jest wyświetlana po rzeczywistym filmie.

Można wybrać jeden z 6 różnych formatów reklamy. Poniżej przejdziemy do tych formatów reklamy:

 

Reklamy wyświetlane na YouTube

Nakładka YouTube w reklamie wideo

Nakładanie reklam YouTube Ads są szczególnie odpowiednie, jeśli chcesz zwiększyć świadomość marki. Jeśli umieścisz tego typu reklamę, zostanie ona wyświetlona w formie banerów, tekstu lub zdjęć w filmie. Ponieważ ten rodzaj reklamy jest stosunkowo agresywny, użytkownicy mają tendencję do postrzegania go jako negatywnego. Jednakże, jest to bardzo skuteczne dla wizualnego uchwycenia przekazu marki. Po kliknięciu na baner, obrazek lub tekst, użytkownicy przechodzą bezpośrednio na stronę internetową.

YouTube TrueView In Stream Video Advertising

Karty informacyjne jako reklama w serwisie YouTube

Za pomocą kart informacyjnych komunikaty reklamowe są wyświetlane jako wezwanie do działania. Mogą one być również sponsorowane przez firmy. W tym przypadku, oprócz zaproszenia do akcji, pojawiają się dodatkowe teksty informacyjne, które są w pełni widoczne po kliknięciu na nie. Informacje te mogą być specjalnie dostosowane do aktualnego filmu głównego i mogą zawierać np. istotne informacje o produkcie z filmu. Ponieważ wyświetlane teksty nie mogą być klikane, ten format reklamy powinien być używany ostrożnie, aby nie wywrzeć negatywnego wrażenia na użytkowniku.

Bumper Werbeanzeigen bei YouTube

Reklamy na YouTube nie mogą być klikane.

Innym wariantem formatów reklamowych na YouTube nie są filmy reklamowe, które można umieścić przed właściwym głównym filmem. Mają one długość od 15 do 20 sekund i mogą zawierać zarówno znajomość marki, jak i cenne informacje o produkcie. Ze względu na konieczność oglądania reklamy, ta forma umieszczenia reklamy nie jest zbyt popularna wśród użytkowników i powinna być stosowana w sposób rozrywkowy i dobrze dozowany.

Kanał marki własnej w serwisie YouTube

Kampanie reklamowe Universal App na YouTube

Kiedy deweloper zaprogramował nową aplikację, chce oczywiście promować wysoką dystrybucję nowej aplikacji. W tym celu istnieją uniwersalne kampanie aplikacyjne, które są automatycznie nadawane na YouTube.

Kampanie YouTube Influencer
Odnoś sukces z reklamą w YouTube!

Kanały YouTube

Innym ważnym obszarem jest stale rosnąca liczba kanałów YouTube, które obejmują wszystko, od tematów merytorycznych po politykę i produkcje muzyczne. Im większa liczba abonentów, tym bardziej lukratywny jest to dla operatora kanału. Stanowią one zatem również ważny obszar dla zamieszczania filmów reklamowych, ponieważ grupa zainteresowań jest znacznie wężej zdefiniowana wśród kanałów.

Formaty reklam YouTube

Reklamy wyświetlane na YouTube

Reklamy wyświetlane na YouTube są najbardziej znane z reklam i zazwyczaj są emitowane na komputerach stacjonarnych. Nadają się one jednak również na tablety i smartfony. W związku z tym, reklamy można dostosować do wielkości ekranu. Ze względu na ich dyskretny fade-ins, są one wysoko cenione zarówno przez reklamodawców i użytkowników. Reklamy wyświetlane są zazwyczaj w górnej części ekranu, ale w małych wyświetlaczach mogą być również wyświetlane poniżej rzeczywistego obrazu.

Nakładka YouTube w reklamie wideo

YouTube TrueView In Stream Video Advertising

TrueView In Stream Video Ads na YouTube są jednym z formatów wideo, które stale zyskują na popularności od 2010 roku. Na przykład, są one odtwarzane przed rzeczywistym filmem i mogą być pomijane przez użytkownika po 5 sekundach. Jeśli reklamodawcy zdołają wzbudzić zainteresowanie użytkownika w ciągu pierwszych 5 sekund, wówczas użytkownicy oglądają film jako dobrowolne. Ma to wiele pozytywnych skutków ubocznych i zwiększa zarówno świadomość marki, jak i sprzedaż w dłuższej perspektywie. Reklamy są specjalnie dopasowane do danej grupy docelowej i dostosowane do odpowiedniego formatu. Zawiera również precyzyjnie zdefiniowane wezwanie do działania. Optymalizujemy TrueView w reklamach strumieniowych w taki sposób, że liczba abonentów kanałów naszych klientów stale rośnie, tworząc tym samym dalszą wartość dodaną.

Infokarten als YouTube Werbeanzeige

Reklamy zderzakowe w serwisie YouTube

Reklamy zderzaków w serwisie YouTube są krótkimi reklamami wideo o długości 6 sekund. Wyświetlane są podczas dłuższego filmu i cieszą się szeroką akceptacją użytkowników, ponieważ szybko się kończą i dlatego nie przeszkadzają. Ze względu na wysoki zasięg, ten format reklamy może być używany do szybkiej dystrybucji wiadomości wideo i może być łączony z innymi formatami reklamy.

Reklamy na YouTube nie mogą być klikane.

Kanał marki własnej w serwisie YouTube

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć na YouTube, powinieneś pociągnąć za kabel prawidłowo. Najwyższą dyscypliną dla profesjonalistów jest ich własny kanał marki. Tutaj tworzony jest osobny kanał dla firmy, który dostarcza ważnych informacji z wartością dodaną dla użytkowników i klientów. Informacje te są łączone z najnowszymi trendami z danej branży i specjalnie uzupełniane o filmy informacyjne. Ponadto możliwe jest reklamowanie własnego kanału marki w sposób ukierunkowany za pomocą reklam i w ten sposób osiągnięcie w dłuższej perspektywie bardzo wysokiej świadomości marki.

Universelle App Werbekampagnen bei YouTube

Kampanie YouTube Influencer

Kampanie wywierania wpływu są obecnie w takim samym stopniu częścią kampanii YouTube, jak wszystkie inne formy reklamy. Tutaj produkty są wprowadzane na rynek przez znane osobistości, a także przez operatorów kanałów, którzy dzięki ciężkiej pracy zdobyli pewne zaufanie społeczności YouTube. Firmy polegają przy tym na testach, które są transmitowane w formacie wideo do abonentów danego operatora kanału. Firmy polegają przy tym przede wszystkim na wiarygodności gwiazdy YouTube. Przykłady znanych kampanii wpływowych pochodzą z branży gier, przemysłu kosmetycznego czy odzieżowego.

Jakie są koszty reklam Google YouTube?

Koszty reklamy Google AdWords na YouTube są znacznie niższe niż na innych odpowiednich kanałach reklamowych. Szczególnie w porównaniu z reklamą telewizyjną, YouTube ma dużą przewagę cenową i korzyściową. Reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownik rzeczywiście widział reklamę lub kliknął w nią. Zapobiega to marnotrawstwu i innym niepotrzebnym kosztom. Ponadto, można zacząć od reklamy w YouTube z niskim budżetem dziennym, a następnie zwiększyć go w przypadku sukcesu. Zapobiega to błędom, które zdarzają się automatycznie przy dużym budżecie początkowym. Dzięki różnym formatom reklam zachowujesz również na tyle dużą elastyczność, że możesz szybko reagować na pewne sytuacje. Dostosowujemy nasze ceny do konkretnych potrzeb klienta.

Jakie są wymagania dotyczące udanej reklamy w serwisie YouTube?

Jeśli chcesz prowadzić udaną kampanię reklamową na YouTube, powinieneś z góry wyznaczyć odpowiedni kurs. Dla naszych klientów stawiamy na staranne określenie grupy docelowej, którą definiujemy według cech demograficznych i aspektów związanych z lokalizacją. Następnie wspólnie z klientem staramy się osadzić odpowiednią filozofię korporacyjną i produkt w profesjonalnym wideo, tak aby przekaz dotarł do klienta końcowego. Staramy się również osiągnąć poziom osobisty, nawet w przypadku tanich produkcji, co jest połączone z humorem i wiedzą fachową. Jeśli rozważasz kampanię reklamową na YouTube, zadzwoń do nas. Chętnie Ci pomożemy!

Źródło:  YouTube

Branding

Zwiększamy świadomość marki i pomagamy w osiąganiu celów firmy!

Optymalizacja reklamy

Zoptymalizujemy Twoje reklamy wideo i znajdziemy odpowiedni format reklamy!

Definicja grupy docelowej

Definiujemy właściwe grupy docelowe zgodnie z aspektami demograficznymi i geologicznymi.

Kanał marki

Jeśli chcesz, możemy stworzyć Twój własny kanał firmowy, aby stworzyć Twoją markę!

Analiza danych

Regularnie analizujemy Twoje dane i wykorzystujemy je do optymalizacji kampanii YouTube.

Strategia

Tworzymy solidną strategię dla Twoich kampanii na YouTube i udoskonalamy ją jeszcze bardziej i bardziej!

Czynniki sukcesu YouTube

Do stworzenia udanych kampanii YouTube potrzebna jest wiedza, która jest stale poszerzana!

  • Budowanie marki
  • Wysokie wskaźniki kliknięć
  • Sprzedaż
  • kontakty

Oferujemy im naszą pomoc bez konieczności angażowania się w długoterminowe umowy!

Wszystkie formaty reklamowe YouTube w przeglądzie

Oferujemy Państwu wszystkie usługi z jednego źródła.

Reklamy na YouTube

Tworzymy dla Ciebie reklamy na YouTube bez dużych strat rozproszenia!

Nakładka na YouTube w reklamach wideo

Nakładka YouTube w reklamach wideo zwiększa świadomość Twojej marki i zasięg umieszczenia reklamy!

YouTube TrueView In Stream Video Ads

Reklama YouTube TrueView In Stream Video jest skuteczna i przyjazna dla użytkownika.

Karty informacyjne jako reklama w serwisie YouTube

Karty informacyjne jako reklamy na YouTube możemy również wdrożyć dla Ciebie.

Reklamy zderzakowe w serwisie YouTube

Reklamy zderzakowe w serwisie YouTube szybko i skutecznie przekazują przekaz Twojej marki lub produktu.

Uniwersalne kampanie reklamowe aplikacji w serwisie YouTube

Uniwersalne kampanie reklamowe aplikacji na YouTube, aby sprzedawać swoją aplikację.

Zacznijmy

Umówmy się na spotkanie i opracujmy kampanię, która zakończy się sukcesem!

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com