Reklamy produktów Amazon mogą przynieść szybki sukces

Reklamy produktów Amazon są dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży i lepsze poznanie Twojej marki.

Reklamy produktów Amazon

Reklamy produktów w Amazon są od kilku lat jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów oferowania swoich produktów. Internetowy gigant Amazon oferuje tę możliwość od 2014 roku i od tego czasu liczba dealerów i ich produktów zwielokrotniła się. Tutaj, po kliknięciu na reklamę, klient jest kierowany do sklepu internetowego sprzedawcy, który z kolei sam dokonuje zakupu. Te reklamy produktów mają zalety dla obu stron, ponieważ zasięg Amazonki jest ogromny, a detalista może osiągnąć ogromną sprzedaż w bardzo krótkim czasie. W zamian Amazon może generować dalsze dane o dokonanych zakupach i poszerzyć swój własny asortyment o produkty wysokiej jakości.

Jak umieszczać reklamy produktów Amazon?

Gdzie wyświetlane są reklamy?

Po wprowadzeniu produktów przez sprzedawcę, tylko Amazon może zdecydować, w której kategorii lub w którym miejscu będą wyświetlane reklamy. Jednakże, ze względu na duże pokrycie wszystkich europejskich platform Amazon, możesz być pewien, że wiele osób zauważy te reklamy. Podobnie jak w przypadku Google AdWords, również czynniki ofertowe decydują o tym, które miejsce zostanie zajęte z reklamą. Amazon zastrzega sobie również prawo do wyświetlania reklam we Francji, Anglii i USA.

Jak odbywa się rozliczenie?

Co handlowcy muszą pilnie rozważyć?

Reklamy produktów Amazon, podobnie jak inne formy reklamy, mają pewne podstawowe wymagania, które powinny być bezwzględnie przestrzegane. Szczególnie nowicjusze w sprzedaży detalicznej online muszą uważnie przyjrzeć się przed umieszczeniem reklam. W przeciwnym razie, zwrot z inwestycji ROI może szybko okazać się negatywny, ponieważ przepływ odwiedzających może szybko wzrosnąć. Odpowiednia prezentacja produktu jest decydującym punktem dla zwiększenia sprzedaży. Istotne są również dostępne środki płatnicze, ponieważ często mają one decydujący wpływ, gdy porzucony koszyk zakupów pozostaje w tyle. Doradzamy naszym klientom szczegółowo, zanim umieszczą reklamy na Amazonie, aby mogli szybko odzyskać poniesione nakłady.

Reklamy produktów Amazon

Jak umieszczać reklamy produktów Amazon?

Warunkiem zamieszczania reklam Amazon jest posiadanie własnego konta Amazon ze statusem sprzedawcy. Następnie można ręcznie wprowadzić pożądane produkty do platformy lub przeprowadzić ich masowy import. Dane główne artykułu muszą zawierać nazwę produktu, zdjęcie o rozdzielczości 500 x 500 pikseli i oczywiście cenę wraz z kosztami wysyłki. Ponadto należy wprowadzić numer artykułu, niepowtarzalną numerację magazynu i numer EAN. Dla dobrej prezentacji artykułu nie może zabraknąć opisu produktu i odpowiednich słów kluczowych.

Gdzie wyświetlane są reklamy?

Jak odbywa się rozliczenie?

Wszystkie reklamy produktów Amazon są rozliczane za kliknięcie. Cena za kliknięcie jest oparta na minimalnej ofercie i odpowiedniej kategorii, dla której obowiązuje oferta minimalna. Sprzedawca ustala najwyższą cenę, ponieważ chce zapłacić za kliknięcie, które zostało wykonane. Sprzedawca ustala również dzienny budżet. Ze względu na brak miesięcznej opłaty podstawowej i brak sprzedaży minimalnej, reklamy produktów Amazon mogą być projektowane dość elastycznie. Co więcej, Amazon cieszy się pewnym stopniem zaufania wśród konsumentów, który może być przeniesiony na ich własne produkty.

Co handlowcy muszą pilnie rozważyć?

Zaczynajmy!

Umówmy się na spotkanie i opracujmy kampanię, która zakończy się sukcesem!

Lokalizacja

WSO International
Droga Grevenbroicher 45
50829 Kolonia Niemcy
Telefon: +49 221/29884152
E-mail: info@web-seo-online.com